Çalışan Emekli Kesintisi Geri Ödemeleri yapılıyor. Çalışan emekli maaş kesintileri artık yapılmayacak.

Merhaba Takipçiler bugün sizlere yaklaşık 2 yıldır çalışan emeklilerin maaşlarından kesilen bedellerin geri ödenmesi konusunu içeren bir yazı yazacağım. Hepimizin bildiği üzere devlet bir uygulama ile bundan evvel çalışan emeklilerden %10 oranında bir maaş kesintisi yapıyordu. Ancak 2016 yılı nisan ayından itibaren bu kesinti gerçekleşmeyecek. Bunun yanı sıra 2016 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarına ait Çalışan emekli maaş kesintisi bedelleri de Nisan ayı maaşları ile geri ödenecektir. Bu konu resmi gazetede yayınlanıp kesinleşmiştir. Bu durumda artık emekli olup çalışmaya devam edenlerin maaşları tam olarak hesaplarına yatacaktır. Bilindiği üzere ülkemizdeki en düşük emekli maaşı 1100 TL civarındadır.

Çalışan emeklilerden kesilen paralar nereye gitti ve neden kesildi sorusuna cevap aradığımda ilk olarak işsizlik oranlarının artması aklıma geldi. Ancak kesintiler ile çalışan emekli sayısı düşmedi. Ülkemizde geçim sıkıntısı çok yüksek seviyelerde çoğu emekli hem çocuk okutup hemde evini geçindirmek zorunda kalıyor. Hal böyleyken birde maaş kesintisi ciddi ekonomik sorunlara neden oluyordu. Ancak bu yeni düzenleme ile emekliler derin bir nefes almışlardır. İlk planda neden bu kadar işsiz varken emekliler çalışıyor diye sorabilirsiniz. Ancak ne açıdan bakarsak bakalım herkesin ihtiyacı olduğundan daha çok ihtiyacı olanlarımız var. Bu da demek oluyor ki ekmek artık aslanın midesini bile geçti.

En nihai temennim 2016 yılının tüm emeklilerimiz çalışanlarımız ve iş arayan dostlarımız için sağlıklı ve rahatlıkla geçinebilecekleri bir yıl olsun.

çalışan emekli kesintisi

çalışan emekli kesintisi

Bu alana reklam verebilirsiniz!