Yazılarınıza Html link verme kodu uygulaması

Bilindiği üzere html en çok kullanılan web dillerindendir. Html dilinde yazılan yazılarımıza link yani bağlantı verebilmek için bir kod kullanılmaktadır.Bu kodu size örneklemelerle anlatacağım. Html link verme kodları seo uygulamalarında ve her alanda sıkça karşımıza çıkmaktadır. html link verme kodu sayesinde yazımıza link vererek kullanıcının yazıya tıklayıp istediği kelime üzerinden web sitenizi dolaşması sağlanabilir.

Bağlantı yapmak için;

<a href=”Sitemizin adresi http:// ile başlamalı ve .com ile bitmelidir. “> İlgili yazımız buraya gelecek.</a>

Yukarıdaki yazımızda html link verme kodu kullandık. Bu işlemi bende bir önceki cümlemizde örnek olarak kullandım. Artık yapmanız gereken bu kodu alıp sitenizin ilgili html uyumlu yazı editörüne yapıştırmanız olacaktır.

Peki Bu kodlar ne anlama geliyor

<a>…..</a> bu etiketlerin konulduğu kısımlarda resim yada resimler bağlantı özelliğine kavuşur. Bu sayede bağlantılarımızın tarayıcı tarafından tanınır ve herhangi bir farklı yazım şekline dönüşmezler.Bu çalışmalarımızı örneklerle çoğaltabiliriz.Örneğin bir program indirmek isteyen kullanıcıya program uzantınızın linkini sunarsanız bu programı linke tıklayarak bilgisayarına indirebilir. Yada Online olarak açmak istediğiniz bir katoloklarınızı yine eklediğiniz html link verme kodu ile kolaylık sitenize ekleyebilirsiniz.

Hedeflenen Amaç

Bu sayede html kodlarındaki bağlantı işlemleri ile hedeflenen amaç hem dikkat çekmek hemde kullanıcıların istedikleri kelimeler üzerinden istedikleri ulaşmaya çalıştıkları sayfalara hızlı be doğru bir biçimde ulaşmalarıdır.

html link verme kodu

html link verme kodu

Bu alana reklam verebilirsiniz!