Okulların açılış tarihi ? 2016 okul açılış tarihi ne zaman? Öğrenci servis fiyatları ne kadar?cevapların tamamı için yazımı okuyabilirsiniz.

Bu sene yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında okulların ne zaman açılacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Yazımda konuyla ilgili aldığımı net bilgiyi sizlerle paylaşacağım. Evet zor bir yaz mevsimini geride bıraktık. Başbakan değişimi, Darbe girişimi, Suriye’ye girilmesi gibi ağır konuları geride bıraktık. Bu ağır gündemde okulların açılış tarihi hep merak konusu oldu. Tam da bu noktada Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’dan Açıklama Geldi.Bakanımızın Okulların açılış tarihi 16 Eylül 2016 oldu. Öğrenci velilerinin bu tarihe göre gerekli önlemleri alması gerektiğini belirten Yılmaz yeni eğitim yılına öğretmen ve okul kadrosu olarak hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Okullar ne zaman açılır sorusu da yanıt bulmuş oldu.

Velileri ve öğrencileri bu yılda masraflı ve uzun bir maraton bekliyor. Asıl önemli olan konu ise o kadar açığa alınan öğretmenin yerine nasıl bir yapılanma yapılacağı oluyor. 2016 – 2017 Eğitim döneminin kapanan okullar ve açığa alınan öğretmenler ile başlayacak olması bazı veli ve öğrencileri de endişelendiriyor. Eğitim döneminin başlaması ile kitap ve defter, giyim, gıda gibi ürünlerin fiyatlarında da birtakım artışlar ve arz talep ilişkisi görülmeye başlandı. Velileri düşündüren bir diğer konu ise 2016 öğrenci servis fiyatları oluyor. Bakalım 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde servis fiyatları ne seviyelerde olacak.

Yazımda da belirttiğim gibi yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrenci ve velilere hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kalın Sağlıcakla…

okulların açılış tarihi

okulların açılış tarihi

Bu alana reklam verebilirsiniz!